Facebook ABC Music YouTube ABC Music Skype ABC Music
ČESKY POLSKI ENGLISH DEUTSCH FRANÇAIS

        :: oznámení a média
Aktuality a novinky:

04.11.2022 | Sfumato slavi 50 let - zveme na akci Kavárna se Sfumatem
Dovolujeme si Vás oslovit s nabídkou setkání Kavárna se Sfumatem s autorkou metodiky Sfumato, PaedDr. Márií Navrátilovou. V relaxačním prostředí u kávy či čaje budeme hovořit o tradičních i netradičních metodách prvopočátečního čtení a psaní a prostor zbyde i na panelovou diskusi.


01.11.2022 | Základní kurz ANGLIČTINY HUDBOU
Patříte K Inovativním Učitelům? Zajímají Vás Nové Zdroje A Připadá Vám Praktická Práce S Hudbou A Písničkou? Hledáte Vhodné Materiály, Které By Odpovídaly Vašim Představám? Pak Neváhejte A Seznamte Se S Mladou Českou Firmou Melody English.


29.08.2022 | DEN DYSLEXIE - 13. ročník - 9. září 2022
Motto 13. ročníku Dne Dyslexie: Hledáte to správné spojeni? Najdete ho třeba na Dnu Dyslexie, Svět tvoříme my, ne svět nás. Den Dyslexie poukazuje jak na všechny DYS, ať už je to psaní (dysgrafie), čtení (dyslexie), počítaní (dyskalkulie), porucha řeči (dysfázie) nebo známé ADHD. Na Dnu Dyslexie potkáte odborníky, lidi, kteří s dyslexií žijí a ukazují svoji cestu a možnosti, jak jde s tímto znevýhodněním žít.


05.07.2022 | Studijní obor SFUMATO - Jihočeská univerzita České Budějovice
S radostí oznamujeme všem potencionálním zájemcům o studium, že od školního roku 2022/2023 se metodika Sfumato bude vyučovat jako studijní obor v rámci celoživotního vzdělávání na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.


30.06.2022 | Užijte si v radosti prázdniny!
Milí kolegové, žáci i přátelé, za celý tým ABC Music Vám z celého srdce přeji krásné a zasloužené letní prázdniny. Ať už pojedete k moři, nebo jen k babičce na venkov či na hory, užívejte s radostí vše, co přichází. Léto je krásné období plné dobrodružných výprav, návštěv u přátel, cestování, slunečných dní, výletů i dlouhých večerů ...


05.04.2022 | Zrušení pevné telefonní linky
Dovolujeme si Vás upozornit, že s platností od dubna 2022 jsme zrušili pevnou telefonní linku. Zastihnout nás můžete na telefonním čísle: +420 737 119 261 nebo využijte ostatní možnosti, které naleznete v sekci kontakt. Děkujeme.


21.02.2022 | Konference k ukončení výzkumného projektu
Vážení kolegové a přátelé, dovolujeme si Vám touto cestou oznámit, že dne 17. března 2022 se na půdě Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích koná závěrečná konference k ukončení výzkumného projektu TA ČR (Technologická agentura České republiky).


16.12.2021 | KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
Vážení kolegové, vážení rodiče a příznivci metodiky SFUMATO, přeji Vám za celý tým společnosti ABC Music krasné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2022. Děkuji za Vaši přízeň, které si nesmírně vážím a nám všem ze srdce přeji již jen otevřené školy bez omezení. Pro radost přikládám opět krásné přání od Jaroslava Soumara, ilustrátora, který byl jedním z těch, kteří svými ilustracemi obohatili naše Neobyčejné slabikáře. Vaše PeadDr. Mária Navrátilová


obsahuje video 20.07.2021 | Reportáž televize RTVS (Slovensko)
Ve dnech 6.-8. července 2021 se konala Letní škola v Levoči pod vedením Mgr. Jany Svobodové. Při této příležitosti byla natočena krátká reportáž pro televizi RTV Správy. Více informací naleznete v detailu novinky.


obsahuje video 11.06.2021 | Užijte si prázdniny
Vážení kolegové, za celý tým společnosti ABC Music v.o.s. Vám přeji krásné letní prázdniny, hezky si odpočiňte a načerpejte síly do dalšího školního roku. Pevně věřím, že situace ve společnosti se již zlepší a budeme moci opět svobodně a bez překážek vykonávat naše role učitelů a průvodců dětí ve světě poznání.


27.03.2021 | Velikonoční pozdrav
V detailu novinky naleznete krásný malovaný podrav k Velikonocům od ilustrátora Jaroslava Soumara.


15.03.2021 | Semináře metodiky Sfumato a Letní školy
Letní školy a semináře by měly probíhat opět od května 2021. Konkrétní termíny upřesníme dle vývoje epidemiologické situace.


06.12.2020 | Přání do dalšího roku
V detailu novinky naleznete krásný malovaný podrav do nového roku od ilustrátora Jaroslava Soumara.


05.12.2020 | Reedukace - zpětná vazba
Jedna z oblastí, kterou se společnost ABC Music v.o.s. zaobírá, je také reedukace čtení a psaní. V detailu novinky naleznete referenci od paní Zuzany Kozubkové, která k nám se svou malou dcerou Evelínkou na reedukaci dochází. Děkujeme za důvěru i za zpětnou vazbu. Vaše Mária Navrátilová


09.11.2020 | Výuka on-line
Vážené kolegyně a Vážení kolegové. Rozšířili jsme sekci výuka on-line o videa a informace pro VÝUKU v 1. ročníku ZŠ a pro reedukaci čtení. Věříme, že Vám tyto materiály budou nápomocny pro výuku on-line nejen v době karantény.


12.05.2020 | Zapojte se do výzkumného projektu!
NOVÉ ŽÁKY DO PROGRAMU JIŽ NEPŘÍJÍMÁME! Vážení rodiče, je Vaše dítě v současné době žáčkem 1., 2., 3., nebo 4. třídy prvního stupně základní školy (včetně domácího vzdělávání)? Má problémy ve čtení? Prošlo již (anebo projde do konce školního roku) vyšetřením v PPP (pedagogicko-psychologická poradna)? Byla u něho diagnostikovaná SPU (specifická porucha učení) v oblasti čtení? Je/bude mu poskytována nějaká speciální péče?


obsahuje video 06.05.2020 | Pomoc pro hladovějící rodiny na ostrově Boracay
Zdravím všechny milé duše, které se pustily do četby mého příběhu. Mé jméno je Nikola Navrátil a jsem na ostrově Boracay na Filipínách již 5. měsíc. Díky složité situaci, která nastala, se zde snažím pomáhat rodinám, které přišly o veškerou práci a tedy o prostředky k obživě. Během pandemie COVID se hranice ostrovů uzavřely. Je to ráj na zemi, který se ale pro místní obyvatele stal náročným místem pro přežití. Uzavření hranic způsobilo zastavení veškeré ekonomiky a příjmů stovek rodin, které jsou bohužel závislé na turistice. Filipínské úřady tuto kritickou situaci dostatečně nezvládají ...


06.04.2020 | Startujeme dvouletý akademický projekt ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou
Aktuálně byl schválen dvouletý výzkum s cílem ověřit metodiku čtení Sfumato pro nácvik čtení u žáků s dyslexií (čili jako reedukační nástroj). Je nám ctí pochlubit se tímto úspěchem, neboť to úspěch opravdu je: celkem bylo do veřejné soutěže podáno 526 návrhů projektů, 487 návrhů projektů postoupilo do hodnocení a z nich je podpořeno celkem 99 návrhů projektů, což znamená 20,32 % míru. Náš podaný projekt je uveden na 38. místě. Dalo by se tedy říci, že stát projevil zájem o účinky metodiky Sfumata – teď je řada na nás!


obsahuje video 27.03.2020 | On-line výuka aneb jak vyučovat nejen ve stavu nouze :)
Připravili jsme pro Vás aktuálně novou sekci On-line výuky, kde budeme postupně zveřejňovat informace a návody, jak vyučovat nejen ve stavu nouze. Více informací a samotnou výuku naleznete pod odkazem níže. Děkujeme a těšíme se i na Vaši zpětnou Vazbu. Sfumato tým.


obsahuje video 25.02.2020 | Slavnostní křest Neobyčejného slabikáře - VIDEO ZE KŘTU
V sobotu 16. listopadu 2019 se konala slavnostní prezentace NOVÉHO SLABIKÁŘE z dílny vzdělávacího institutu ABC Music v.o.s. Křest proběhl v sídle společnosti, tedy v Základní škole na Nedvědově náměstí 140/13, Praha 4 - Podolí. Knihu s přáním mnoha spokojených čtenářských duší pokřtili Ondřej Havelka a Martin Zbrožek z Melody Makers, gospelová zpěvačka Leona Gyöngyösi a Monica Bubna-Litic. Záštitu nad Neobyčejným slabikářem převzala Moravská ústředna Brno.


obsahuje video 04.10.2019 | Stříbrná pamětní medaile Senátu
Při příležitosti Dne české státnosti a počátku oslav stého výročí vzniku samostatného Československa byla Senátem Parlamentu České republiky udělena v předvečer českého státního svátku sv. Václava vyznamenání jednadvaceti výjimečným osobnostem.


05.09.2019 | 2019 - NEOBYČEJNÝ SLABIKÁŘ - 1. a 2. díl
S radostí Vám oznamujeme, že 16. listopadu 2019 se uskuteční slavnostní křest NEOBYČEJNÉHO SLABIKÁŘE. Tento slabikář - dva díly, budete moci objednávat na našich webových stránkách již od 1. listopadu 2019.


07.01.2019 | 2019 - Noviny Prahy 2
Co má společného hudba a výuka čtení? Možná víc, než se na první podhled zdá.


30.10.2018 | 2018 - Senát České Republiky
U příležitosti 25. výročí metodiky Sfumato v českém školství přijměte pozvání na výstavu dětských ilustrací, žáků prvních až čtvrtých ročníků základních škol, které se učí číst a psát technikou Sfumato. Výstava se koná pod záštitou paní senátorky Zdeňky Hamousové s názvem: Sfumato – metodika čtení a psaní v obrazech. Vernisáž výstavy se uskuteční v prostorách Předsálí Jednacího sálu Senátu PČR, vstup z Valdštejnské ulice, vchod recepce A, vstup na pozvánku + OP, dne 27.11.2018 od 17.00 hodin. Zahájíme hudebním programem - Leona Gyöngyösi, zpěv.


obsahuje video 25.07.2018 | 2018 - Televízné noviny - televize Markíza SK
Sfumato - Splývavé čtení bylo součástí hlavního večerního zpravodajství v televizi Markíza na Slovensku v neděli 15. července 2018.


02.11.2017 | Aladinova kouzelná lampa – limitovaná edice pro školy
Publikace Aladinova kouzelná lampa vás vyzývá především k jednání, neboť nečinnost a „prázdné“ čtení už dávno vyšly z módy. Jak již z názvu vyznívá, jedná se o knížku pro děti. Je to však kniha neobvyklá, neboť obsahuje také elementy učebnice, písanky a omalovánky. Vedle pohádky totiž v knize najdete další tři hlavní části: úkoly ve formě dotazů a úvah, dramatizaci a scénář.


obsahuje video 01.09.2017 | Výstava v galerii Gaudii Gratia v Oblastní nemocnici Příbram
V tomto školním roce slavíme 25. výročí aplikace metodiky Sfumato ve školství. Při této příležitosti byla 1. září 2017 v prostorách Oblastní nemocnice Příbram zahájena vernisáží jedinečná výstava „Sfumato v kresbě“.


22.08.2017 | Semináře pro nové účastníky metodiky Sfumato
Milé paní učitelky, milí páni učitelé, tímto si vás dovoluji pozvat na seminář metodiky Sfumato®. Tato metodika je efektivním nástrojem pro výuku elementární gramotnosti – ukazuje cestu k fungující čtecí technice a v neposlední řadě vás motivuje a podporuje v aktivní práci. Čtete dál? Pak věřím, že se řadíte k pedagogům, kterým není lhostejný stav českého školství a mají potřebu a chuť se vzdělávat. Já vám za to osobně děkuji.


22.08.2017 | Semináře pro absolventy a praktikanty metodiky Sfumato
Milí absolventi, aplikanti metodiky Sfumato, dovoluji si vás tímto krátkým dopisem znovu upřímně pozvat na seminář metodiky Sfumato ®. Možná si někteří z vás položíte otázku: Proč absolvovat seminář znovu? Po pravdě si přiznejme, že vědět a umět znamená cvičit a činit. Tak neváhejte a přijeďte!


31.07.2017 | Matematika 1 a Matematika 2
Po velmi úspěšných publikacích - Živá abeceda, Písanky a Pracovní sešity - Vám přinášíme Matematiku 1 a Matematiku 2, opět s nádhernou ilustrací na obalu od Leoše Konáše. Objednávat můžete v sekci výukové materiály.


05.10.2016 | Festival chytrého učení Mladá Boleslav
SFUMATO® (Splývavé čtení®) na Festivalu chytrého učení aneb Škola hrou v Mladé Boleslavi. Seminář Sfumato proběhne na Festivalu chytrého učení aneb Škola hrou v 5. ZŠ Dukelská 1112, Mladá Boleslav, v čase od 10.00 – 14.00. Jde o seznámení se s čtecí technikou, jejími přednostmi a principy. Lektorkou bude přímo autorka metodiky, PaedDr. Mária Navrátilová.


obsahuje video 19.06.2016 | Reportáž TV Slovácko
Reportáž TV Slovácko o Sfumatu a semináři pro učitele v Kyjově, který se konal 3.6. a 4.6.2016


06.01.2015 | 2015 - Učitelské noviny
Článek v časopise Učitelské noviny z ledna 2015.


12.09.2014 | 2014 - ČŠI
Ve dnech od 22. října 2014 do 3. listopadu 2014 proběhlo na žádost ministra školství, mládeže a tělovýchovy inspekční elektronické zjišťování České školní inspekce zaměřené na alternativní metody výuky.


18.04.2013 | Mahulena Bočanová - patron metodiky Sfumato
Mahulena Bočanová pomáhá zatočit s dyslexií! Kdo má doma dítě, které se ne a ne naučit číst, měl by zbystřit! Není to totiž chyba dítěte, ale pravděpodobně se jedná o nevhodnou formu výuky. Naštěstí si v dnešní době může každý rodič již vybrat, jakou metodou se bude právě jeho dítě učit. Mahulena Bočanová podporuje metodu Sfumato – Splývavé čtení, jejíž autorkou je PaedDr. Mária Navrátilová, a rozhodla se stát i její patronkou. Dokonce pokřtila učební pomůcky k této metodice.


01.01.2013 | 2013 - Mama a ja
AKO mamina dvoch budúcich školákov a pri hľadaní vhodnej základnej školy som od nadšených mamičiek prváčikov počula, že ich deti sa v prvej triede učia čítať akousi zaujímavou metodikou nazývanou „Sfumato®- Splývavé čítanie®“. Však posúďte sami...


01.05.2012 | 2012 - Učitelské noviny
Čtení, jak ho možná neznáte Dyslexie – slovo v současné době často používané. Znají ho učitelé, děti, rodiče i široká veřejnost. Málokdo si však dokáže představit, jak se cítí ti, kteří se s ní dnes a denně potýkají. Jak se asi cítí žáci, kteří se stydí číst před třídou, protože se jim ostatní děti smějí? Každou hodinu čtení se krčí v lavici a tichoučce doufají: „Prosím, ať mě nevyvolá!“


obsahuje video 16.01.2011 | 2011 - TV NOVA - Střepiny
Pořad Střepiny vysílaný na stanici TV NOVA v roce 2011.


03.02.2010 | 2010 - Česká Televize
Cheb – Mezi učiteli i rodiči prvňáků se v posledních letech diskutuje o splývavém čtení. Už dvacet let ho jako učební metodu prosazuje Mária Navrátilová z Pardubic. Ve školách, kde ji zavedli, mluví o pozoruhodných výsledcích. Ze sedmi a půl tisíce základních škol v České republice ji převzaly řádově stovky, příklad ZŠ Skalná na Chebsku.


10.06.2009 | 2009 - Gazeta Kościánska
Czytanie dla wszystkich dzieci Spływające czytanie, nowa technika nauki czytania wymyślona przez Czeszkę Marię Navratilovą przynosi efekty. Jako jedyna w Kościanie wprowadziła ją Aurelia Ruszkiewicz, nauczycielka z Samorządowego Przedszkola nr 4 im. Misia Uszatka. Dzięki tej nowatorskiej metodzie wszyscy jej podopieczni z grupy 6-latków Zajączków nauczyli się płynnie czytać


01.01.2008 | 2008 - Konference Baku
UNESCO Regional Literacy Conference - Baku 2008


28.11.2007 | 2007 - Konference Praha
Efektivní pedagogika prvopočáteční gramotnosti aneb jakou zvolit metodu výuky čtení.


01.01.2006 | 2006 - SGI
DÔLEŽITÉ JE, ŽE DETI SA PRESTALI DELIŤ NA SKUPINKY ČI UŽ PODĽA PÔVODU, VÁŽNOSTI ICH HENDIKEPU ALEBO PODĽA ČASTÍ, ODKIAĽ POCHÁDZAJÚ. DNES SÚ UŽ VŠETCI SEBEROVNÍ, ZDRAVÉ I POSTIHNUTÉ DETI BEZ ROZDIELU ICH FARBY POKOŽKY ČI PROSTREDIA, V AKOM VYRASTAJÚ. NA STRETNUTIACH, NO I MIMO NICH TVORIA JEDEN TÍM. PROJEKT ARTETERAPIE NIE JE LEN O UMENÍ, ALE PREDOVŠETKÝM O ĽUDSKOSTI, TOLERANCII A ÚCTY JEDNÉHO VOČI DRUHÉMU.


01.09.2005 | 2005 - Moderní vyučování
Článek v časopise Moderní vyučování, září 2005.


01.01.2004 | 2004 - Učitelské noviny
Chcete si hrát? Jak hravě naučit děti prvním zdařilým krůčkům ve čtení metodou, která probíhá formou hry, spojenou s tvůrčím a problémovým vyučováním.


Copyright © 2022 ABC Music v.o.s. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved. Disclaimer.                          
ABC Music and its logo are registered trademarks; other trademarks are used under licence.