Facebook ABC Music YouTube ABC Music Skype ABC Music
ČESKY POLSKI ENGLISH DEUTSCH FRANÇAIS

        :: oznámení a média
Aktuality a novinky:

05.07.2022 | Studijní obor SFUMATO - Jihočeská univerzita České Budějovice
S radostí oznamujeme všem potencionálním zájemcům o studium, že od školního roku 2022/2023 se metodika Sfumato bude vyučovat jako studijní obor v rámci celoživotního vzdělávání na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.


30.06.2022 | Užijte si v radosti prázdniny!
Milí kolegové, žáci i přátelé, za celý tým ABC Music Vám z celého srdce přeji krásné a zasloužené letní prázdniny. Ať už pojedete k moři, nebo jen k babičce na venkov či na hory, užívejte s radostí vše, co přichází. Léto je krásné období plné dobrodružných výprav, návštěv u přátel, cestování, slunečných dní, výletů i dlouhých večerů ...


05.04.2022 | Zrušení pevné telefonní linky
Dovolujeme si Vás upozornit, že s platností od dubna 2022 jsme zrušili pevnou telefonní linku. Zastihnout nás můžete na telefonním čísle: +420 737 119 261 nebo využijte ostatní možnosti, které naleznete v sekci kontakt. Děkujeme.


21.02.2022 | Konference k ukončení výzkumného projektu
Vážení kolegové a přátelé, dovolujeme si Vám touto cestou oznámit, že dne 17. března 2022 se na půdě Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích koná závěrečná konference k ukončení výzkumného projektu TA ČR (Technologická agentura České republiky).


16.12.2021 | KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
Vážení kolegové, vážení rodiče a příznivci metodiky SFUMATO, přeji Vám za celý tým společnosti ABC Music krasné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2022. Děkuji za Vaši přízeň, které si nesmírně vážím a nám všem ze srdce přeji již jen otevřené školy bez omezení. Pro radost přikládám opět krásné přání od Jaroslava Soumara, ilustrátora, který byl jedním z těch, kteří svými ilustracemi obohatili naše Neobyčejné slabikáře. Vaše PeadDr. Mária Navrátilová


obsahuje video 20.07.2021 | Reportáž televize RTVS (Slovensko)
Ve dnech 6.-8. července 2021 se konala Letní škola v Levoči pod vedením Mgr. Jany Svobodové. Při této příležitosti byla natočena krátká reportáž pro televizi RTV Správy. Více informací naleznete v detailu novinky.


obsahuje video 11.06.2021 | Užijte si prázdniny
Vážení kolegové, za celý tým společnosti ABC Music v.o.s. Vám přeji krásné letní prázdniny, hezky si odpočiňte a načerpejte síly do dalšího školního roku. Pevně věřím, že situace ve společnosti se již zlepší a budeme moci opět svobodně a bez překážek vykonávat naše role učitelů a průvodců dětí ve světě poznání.


27.03.2021 | Velikonoční pozdrav
V detailu novinky naleznete krásný malovaný podrav k Velikonocům od ilustrátora Jaroslava Soumara.


15.03.2021 | Semináře metodiky Sfumato a Letní školy
Letní školy a semináře by měly probíhat opět od května 2021. Konkrétní termíny upřesníme dle vývoje epidemiologické situace.


06.12.2020 | Přání do dalšího roku
V detailu novinky naleznete krásný malovaný podrav do nového roku od ilustrátora Jaroslava Soumara.


05.12.2020 | Reedukace - zpětná vazba
Jedna z oblastí, kterou se společnost ABC Music v.o.s. zaobírá, je také reedukace čtení a psaní. V detailu novinky naleznete referenci od paní Zuzany Kozubkové, která k nám se svou malou dcerou Evelínkou na reedukaci dochází. Děkujeme za důvěru i za zpětnou vazbu. Vaše Mária Navrátilová


09.11.2020 | Výuka on-line
Vážené kolegyně a Vážení kolegové. Rozšířili jsme sekci výuka on-line o videa a informace pro VÝUKU v 1. ročníku ZŠ a pro reedukaci čtení. Věříme, že Vám tyto materiály budou nápomocny pro výuku on-line nejen v době karantény.


12.05.2020 | Zapojte se do výzkumného projektu!
NOVÉ ŽÁKY DO PROGRAMU JIŽ NEPŘÍJÍMÁME! Vážení rodiče, je Vaše dítě v současné době žáčkem 1., 2., 3., nebo 4. třídy prvního stupně základní školy (včetně domácího vzdělávání)? Má problémy ve čtení? Prošlo již (anebo projde do konce školního roku) vyšetřením v PPP (pedagogicko-psychologická poradna)? Byla u něho diagnostikovaná SPU (specifická porucha učení) v oblasti čtení? Je/bude mu poskytována nějaká speciální péče?


obsahuje video 06.05.2020 | Pomoc pro hladovějící rodiny na ostrově Boracay
Zdravím všechny milé duše, které se pustily do četby mého příběhu. Mé jméno je Nikola Navrátil a jsem na ostrově Boracay na Filipínách již 5. měsíc. Díky složité situaci, která nastala, se zde snažím pomáhat rodinám, které přišly o veškerou práci a tedy o prostředky k obživě. Během pandemie COVID se hranice ostrovů uzavřely. Je to ráj na zemi, který se ale pro místní obyvatele stal náročným místem pro přežití. Uzavření hranic způsobilo zastavení veškeré ekonomiky a příjmů stovek rodin, které jsou bohužel závislé na turistice. Filipínské úřady tuto kritickou situaci dostatečně nezvládají ...


06.04.2020 | Startujeme dvouletý akademický projekt ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou
Aktuálně byl schválen dvouletý výzkum s cílem ověřit metodiku čtení Sfumato pro nácvik čtení u žáků s dyslexií (čili jako reedukační nástroj). Je nám ctí pochlubit se tímto úspěchem, neboť to úspěch opravdu je: celkem bylo do veřejné soutěže podáno 526 návrhů projektů, 487 návrhů projektů postoupilo do hodnocení a z nich je podpořeno celkem 99 návrhů projektů, což znamená 20,32 % míru. Náš podaný projekt je uveden na 38. místě. Dalo by se tedy říci, že stát projevil zájem o účinky metodiky Sfumata – teď je řada na nás!


obsahuje video 27.03.2020 | On-line výuka aneb jak vyučovat nejen ve stavu nouze :)
Připravili jsme pro Vás aktuálně novou sekci On-line výuky, kde budeme postupně zveřejňovat informace a návody, jak vyučovat nejen ve stavu nouze. Více informací a samotnou výuku naleznete pod odkazem níže. Děkujeme a těšíme se i na Vaši zpětnou Vazbu. Sfumato tým.


obsahuje video 25.02.2020 | Slavnostní křest Neobyčejného slabikáře - VIDEO ZE KŘTU
V sobotu 16. listopadu 2019 se konala slavnostní prezentace NOVÉHO SLABIKÁŘE z dílny vzdělávacího institutu ABC Music v.o.s. Křest proběhl v sídle společnosti, tedy v Základní škole na Nedvědově náměstí 140/13, Praha 4 - Podolí. Knihu s přáním mnoha spokojených čtenářských duší pokřtili Ondřej Havelka a Martin Zbrožek z Melody Makers, gospelová zpěvačka Leona Gyöngyösi a Monica Bubna-Litic. Záštitu nad Neobyčejným slabikářem převzala Moravská ústředna Brno.


obsahuje video 04.10.2019 | Stříbrná pamětní medaile Senátu
Při příležitosti Dne české státnosti a počátku oslav stého výročí vzniku samostatného Československa byla Senátem Parlamentu České republiky udělena v předvečer českého státního svátku sv. Václava vyznamenání jednadvaceti výjimečným osobnostem.


05.09.2019 | 2019 - NEOBYČEJNÝ SLABIKÁŘ - 1. a 2. díl
S radostí Vám oznamujeme, že 16. listopadu 2019 se uskuteční slavnostní křest NEOBYČEJNÉHO SLABIKÁŘE. Tento slabikář - dva díly, budete moci objednávat na našich webových stránkách již od 1. listopadu 2019.


07.01.2019 | 2019 - Noviny Prahy 2
Co má společného hudba a výuka čtení? Možná víc, než se na první podhled zdá.


30.10.2018 | 2018 - Senát České Republiky
U příležitosti 25. výročí metodiky Sfumato v českém školství přijměte pozvání na výstavu dětských ilustrací, žáků prvních až čtvrtých ročníků základních škol, které se učí číst a psát technikou Sfumato. Výstava se koná pod záštitou paní senátorky Zdeňky Hamousové s názvem: Sfumato – metodika čtení a psaní v obrazech. Vernisáž výstavy se uskuteční v prostorách Předsálí Jednacího sálu Senátu PČR, vstup z Valdštejnské ulice, vchod recepce A, vstup na pozvánku + OP, dne 27.11.2018 od 17.00 hodin. Zahájíme hudebním programem - Leona Gyöngyösi, zpěv.


obsahuje video 25.07.2018 | 2018 - Televízné noviny - televize Markíza SK
Sfumato - Splývavé čtení bylo součástí hlavního večerního zpravodajství v televizi Markíza na Slovensku v neděli 15. července 2018.


02.11.2017 | Aladinova kouzelná lampa – limitovaná edice pro školy
Publikace Aladinova kouzelná lampa vás vyzývá především k jednání, neboť nečinnost a „prázdné“ čtení už dávno vyšly z módy. Jak již z názvu vyznívá, jedná se o knížku pro děti. Je to však kniha neobvyklá, neboť obsahuje také elementy učebnice, písanky a omalovánky. Vedle pohádky totiž v knize najdete další tři hlavní části: úkoly ve formě dotazů a úvah, dramatizaci a scénář.


obsahuje video 01.09.2017 | Výstava v galerii Gaudii Gratia v Oblastní nemocnici Příbram
V tomto školním roce slavíme 25. výročí aplikace metodiky Sfumato ve školství. Při této příležitosti byla 1. září 2017 v prostorách Oblastní nemocnice Příbram zahájena vernisáží jedinečná výstava „Sfumato v kresbě“.


22.08.2017 | Semináře pro nové účastníky metodiky Sfumato
Milé paní učitelky, milí páni učitelé, tímto si vás dovoluji pozvat na seminář metodiky Sfumato®. Tato metodika je efektivním nástrojem pro výuku elementární gramotnosti – ukazuje cestu k fungující čtecí technice a v neposlední řadě vás motivuje a podporuje v aktivní práci. Čtete dál? Pak věřím, že se řadíte k pedagogům, kterým není lhostejný stav českého školství a mají potřebu a chuť se vzdělávat. Já vám za to osobně děkuji.


22.08.2017 | Semináře pro absolventy a praktikanty metodiky Sfumato
Milí absolventi, aplikanti metodiky Sfumato, dovoluji si vás tímto krátkým dopisem znovu upřímně pozvat na seminář metodiky Sfumato ®. Možná si někteří z vás položíte otázku: Proč absolvovat seminář znovu? Po pravdě si přiznejme, že vědět a umět znamená cvičit a činit. Tak neváhejte a přijeďte!


31.07.2017 | Matematika 1 a Matematika 2
Po velmi úspěšných publikacích - Živá abeceda, Písanky a Pracovní sešity - Vám přinášíme Matematiku 1 a Matematiku 2, opět s nádhernou ilustrací na obalu od Leoše Konáše. Objednávat můžete v sekci výukové materiály.


05.10.2016 | Festival chytrého učení Mladá Boleslav
SFUMATO® (Splývavé čtení®) na Festivalu chytrého učení aneb Škola hrou v Mladé Boleslavi. Seminář Sfumato proběhne na Festivalu chytrého učení aneb Škola hrou v 5. ZŠ Dukelská 1112, Mladá Boleslav, v čase od 10.00 – 14.00. Jde o seznámení se s čtecí technikou, jejími přednostmi a principy. Lektorkou bude přímo autorka metodiky, PaedDr. Mária Navrátilová.


obsahuje video 19.06.2016 | Reportáž TV Slovácko
Reportáž TV Slovácko o Sfumatu a semináři pro učitele v Kyjově, který se konal 3.6. a 4.6.2016


06.01.2015 | 2015 - Učitelské noviny
Článek v časopise Učitelské noviny z ledna 2015.


12.09.2014 | 2014 - ČŠI
Ve dnech od 22. října 2014 do 3. listopadu 2014 proběhlo na žádost ministra školství, mládeže a tělovýchovy inspekční elektronické zjišťování České školní inspekce zaměřené na alternativní metody výuky.


18.04.2013 | Mahulena Bočanová - patron metodiky Sfumato
Mahulena Bočanová pomáhá zatočit s dyslexií! Kdo má doma dítě, které se ne a ne naučit číst, měl by zbystřit! Není to totiž chyba dítěte, ale pravděpodobně se jedná o nevhodnou formu výuky. Naštěstí si v dnešní době může každý rodič již vybrat, jakou metodou se bude právě jeho dítě učit. Mahulena Bočanová podporuje metodu Sfumato – Splývavé čtení, jejíž autorkou je PaedDr. Mária Navrátilová, a rozhodla se stát i její patronkou. Dokonce pokřtila učební pomůcky k této metodice.


01.01.2013 | 2013 - Mama a ja
AKO mamina dvoch budúcich školákov a pri hľadaní vhodnej základnej školy som od nadšených mamičiek prváčikov počula, že ich deti sa v prvej triede učia čítať akousi zaujímavou metodikou nazývanou „Sfumato®- Splývavé čítanie®“. Však posúďte sami...


01.05.2012 | 2012 - Učitelské noviny
Čtení, jak ho možná neznáte Dyslexie – slovo v současné době často používané. Znají ho učitelé, děti, rodiče i široká veřejnost. Málokdo si však dokáže představit, jak se cítí ti, kteří se s ní dnes a denně potýkají. Jak se asi cítí žáci, kteří se stydí číst před třídou, protože se jim ostatní děti smějí? Každou hodinu čtení se krčí v lavici a tichoučce doufají: „Prosím, ať mě nevyvolá!“


obsahuje video 16.01.2011 | 2011 - TV NOVA - Střepiny
Pořad Střepiny vysílaný na stanici TV NOVA v roce 2011.


03.02.2010 | 2010 - Česká Televize
Cheb – Mezi učiteli i rodiči prvňáků se v posledních letech diskutuje o splývavém čtení. Už dvacet let ho jako učební metodu prosazuje Mária Navrátilová z Pardubic. Ve školách, kde ji zavedli, mluví o pozoruhodných výsledcích. Ze sedmi a půl tisíce základních škol v České republice ji převzaly řádově stovky, příklad ZŠ Skalná na Chebsku.


10.06.2009 | 2009 - Gazeta Kościánska
Czytanie dla wszystkich dzieci Spływające czytanie, nowa technika nauki czytania wymyślona przez Czeszkę Marię Navratilovą przynosi efekty. Jako jedyna w Kościanie wprowadziła ją Aurelia Ruszkiewicz, nauczycielka z Samorządowego Przedszkola nr 4 im. Misia Uszatka. Dzięki tej nowatorskiej metodzie wszyscy jej podopieczni z grupy 6-latków Zajączków nauczyli się płynnie czytać


01.01.2008 | 2008 - Konference Baku
UNESCO Regional Literacy Conference - Baku 2008


28.11.2007 | 2007 - Konference Praha
Efektivní pedagogika prvopočáteční gramotnosti aneb jakou zvolit metodu výuky čtení.


01.01.2006 | 2006 - SGI
DÔLEŽITÉ JE, ŽE DETI SA PRESTALI DELIŤ NA SKUPINKY ČI UŽ PODĽA PÔVODU, VÁŽNOSTI ICH HENDIKEPU ALEBO PODĽA ČASTÍ, ODKIAĽ POCHÁDZAJÚ. DNES SÚ UŽ VŠETCI SEBEROVNÍ, ZDRAVÉ I POSTIHNUTÉ DETI BEZ ROZDIELU ICH FARBY POKOŽKY ČI PROSTREDIA, V AKOM VYRASTAJÚ. NA STRETNUTIACH, NO I MIMO NICH TVORIA JEDEN TÍM. PROJEKT ARTETERAPIE NIE JE LEN O UMENÍ, ALE PREDOVŠETKÝM O ĽUDSKOSTI, TOLERANCII A ÚCTY JEDNÉHO VOČI DRUHÉMU.


01.09.2005 | 2005 - Moderní vyučování
Článek v časopise Moderní vyučování, září 2005.


01.01.2004 | 2004 - Učitelské noviny
Chcete si hrát? Jak hravě naučit děti prvním zdařilým krůčkům ve čtení metodou, která probíhá formou hry, spojenou s tvůrčím a problémovým vyučováním.


Copyright © 2022 ABC Music v.o.s. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved. Disclaimer.                          
ABC Music and its logo are registered trademarks; other trademarks are used under licence.