ABC MUSIC® v.o.s.

Nakladatelství a vydavatelství
ABC MUSIC tímto předkládá nově vytvořenou
dvoudílnou učebnici pro I. ročník ZŠ:

 
NEOBYČEJNÝ SLABIKÁŘ
Neobyčejný slabikář je konečně tu !
Rádi bychom Vás pozvali na slavnostní prezentaci NOVÉHO SLABIKÁŘE, která se uskuteční v sobotu 16. listopadu 2019 v budově Základní školy, Nedvědovo náměstí 140/13 (boční vchod), Praha 4 - Podolí. Slabikář slavnostně pokřtí Ondřej Havelka, Martin Zbrožek, Leona Gyöngyösi a Monica Bubna-Litic. Ve 13.00 hodin slavnostní zahájení křtu slabikáře – zahájíme zpěvem, který chytne každého u srdce - gospelová zpěvačka Leona Gyöngyösi. Záštitu nad Neobyčejným slabikářem převzala Moravská ústředna Brno (zobrazit záštitu).


 

Součástí prezentace bude také autogramiáda. Můžete se zde osobně potkat s autory a ilustrátory slabikáře. Uslyšíte ukázky ze slabikáře v podaní autorky Márie Navrátilové, dále se můžete těšit na videa z výuky dětí o tom, jak se učily číst – ročního, čtyřletého, předškoláka a dětí z prvních ročníků. Děti se přímo na místě mohou učit jednu z básniček z Neobyčejného slabikáře a bude pro Vás přichystáno i drobné občerstvení. Možnost přihlásit se na tuto akci byla do 14. listopadu 2019.Proč Neobyčejný?
Kniha s názvem "Neobyčejný Slabikář" je určena pro výuku prvopočátečního čtení a je aplikovatelná na všechny čtecí techniky. Lze ji využít i jako doplňkovou četbu.

Slabikář je plný poutavých příběhů z reálného života dětí i dospělých, dále příběhů pohádkových, dobrodružných, někdy až detektivních. Texty plné libozvučných slov přímo vybízejí k dramatizaci textu či dramatickému čtení. Jednou se školní třída promění v chrpové pole a děti v chrpové víly, jindy vás pohltí bouřlivá atmosféra závodů Formule 1 nebo se najednou ocitnete na povrchu Měsíce. Knihu zdobí ilustrace čtyř autorů osobitých stylů, které podbarvují záměr příběhu a dále jej rozvíjejí. UMOŽŇUJÍ dětem ponořit se do svých představ a rozvíjet je dál ve své fantazii.
Kdy a kde mohu tyto publikace zakoupit?
  • Neobyčejný slabikář je novou publikací našeho nakladatelství a vydavatelství.
  • Křest učebnice proběhne 16. listopadu 2019 lze jej objednat od 1.11.2019 na web. stránkách www.sfumato.cz
  • Distribuce proběhne od 16.11. 2019

Technické parametry:
  • velikost slabikáře - formát A4
  • šitá vazba
  • počet stran I. díl - 108
  • počet stran II. díl - 100

Poznámky:
  • V elektronické verzi Vám budou poskytnuta technická cvičení (čtení slov s předložkou, slova se spodobou) a návody, jak pracovat s některými články.
  • Než žák začne číst ze slabikáře, musí znát 15 písmen (OSBUA LMEI PNT KVD). Texty jsou vytvořeny právě z těchto písmen abecedy.
  • Počet článků na procvičení daného písmene je více než obvyklé. Velké ilustrace umožňují lépe vstoupit do probíhajícího děje.

Zobrazit obsah
 
Zobrazit obsah
 

Neobyčený slabikář I. a II. díl

Sestavila: Mária Navrátilová
Autoři: Mária Navrátilová, Gabriela Hofmannová, Leona Vejsová, Nikola Navrátil
Verše: Leona Vejsová, učitelka a básník; Miloš Kratochvíl, spisovatel, scenárista a básník; Jaroslav Hutka, český písničkář a básník; Josef Kvičera, učitel a básník
Ilustrace: Jaroslav Soumar, ilustrátor; Eva Sýkorová-Pekárková, akademická malířka; Tomáš Řízek, ilustrátor, malíř a grafik; Šárka Poláková, ilustrátorka z MARKETING123.cz; Leoš Konáš, ilustrátor
Grafická úprava písma: Blanka Marešová
Grafická úprava a DTP MiniMaxstudio, Praha 4


Oba díly Neobyčejného slabikáře můžete objednávat již 1. listopadu 2019, distribuce objednávek bude probíhat od 16.11.2019, postupně dle přijatých objednávek.
 
OBJEDNAT NEOBYČEJNÝ SLABIKÁŘ