POZOR ZMĚNA FAKTURAČNÍCH ÚDAJŮ
ABC MUSIC v.o.s. v roce 2024 změnila svůj název a svou právní formu na ABC SFUMATO s.r.o. S tímto krokem souvisí i změna fakturačních údajů. Kompletní aktuální údaje naleznete v sekci kontakty.
Facebook ABC Music YouTube ABC Music Skype ABC Music
ČESKY POLSKI ENGLISH DEUTSCH FRANÇAIS
Učíme děti správně číst,
psát a poznávat svět...

        :: oznámení a média

06.04.2020 | Startujeme dvouletý akademický projekt ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou


JE SFUMATO ÚČINNÉ PŘI ODSTRAŇOVÁNÍ
DYSLEKTICKÝCH OBTÍŽÍ?


Aktuálně byl schválen dvouletý výzkum s cílem ověřit metodiku čtení Sfumato pro nácvik čtení u žáků s dyslexií (čili jako reedukační nástroj).

Je nám ctí pochlubit se tímto úspěchem, neboť to úspěch opravdu je: celkem bylo do veřejné soutěže podáno 526 návrhů projektů, 487 návrhů projektů postoupilo do hodnocení a z nich je podpořeno celkem 99 návrhů projektů, což znamená 20,32 % míru. Náš podaný projekt je uveden na 38. místě. Dalo by se tedy říci, že stát projevil zájem o účinky metodiky Sfumata – teď je řada na nás!


Jihočeská univerzita České Budějovice


Co se tedy nyní bude dít?
ABC MUSIC, v.o.s. připravila veškeré podklady k tomu, aby bylo vědeckou cestou dokázáno, že Sfumato je efektivním reedukačním nástrojem. Když píšeme VĚDECKOU CESTOU, myslíme tím to, že výzkum povede Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích v čele s akademickými odborníky. ABC MUSIC, v.o.s., bude zajišťovat samotný proces reedukace u 90 žáků s dyslektickými potížemi, a to na území celé ČR. Spolupráci přislíbilo 6 Pedagogicko-psychologických poraden a celá řada pedagogů – aplikantů metodiky Sfumato.

Vážení příznivci naší metodiky, budeme Vás pravidelně informovat o tom, co je ve výzkumu nového, jak proces probíhá, jaké se rýsují výsledky.

Milí RODIČE žáků s potížemi ve čtení: pokud Vás tato slova zaujala a chtěli byste své dítě zařadit do výzkumného programu reedukace, prosíme, napište nám, všem obratem odpovíme na Vaše dotazy: co reedukace obnáší, jak dlouho trvá, kde probíhá, co je předpokladem pro vstup a naopak – jaký je předpoklad výstupu ...

Milé učitelky Sfumata, pokud jste již byly osloveny v průběhu loňské roku, vězte, že jste v naší databázi, a v nejbližší možné době se Vám ozveme s bližšími informacemi. Aktualita o schválení výzkumu je čerstvá (31.03.2020) a zpracováváme pro Vás nyní podklady. Předpokládáme však, že samotná reedukace bude zahájena v příštím školním roce, i s ohledem k současnému nouzovému stavu ČR. Pokud toto čtete, nebyly jste nikdy kontaktovány a jevíte zájem, máte dotazy, chcete být účastni, pak se neváhejte na nás obrátit.

Na vaše dotazy se těší
Mgr. Miroslava Exnerová
manažer projektu
manager@abcmusic.cz


Copyright © 2024 ABC MUSIC / ABC SFUMATO s.r.o. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved. Disclaimer.                          
ABC Music and its logo are registered trademarks; other trademarks are used under licence.