POZOR ZMĚNA FAKTURAČNÍCH ÚDAJŮ
ABC MUSIC v.o.s. v roce 2024 změnila svůj název a svou právní formu na ABC SFUMATO s.r.o. S tímto krokem souvisí i změna fakturačních údajů. Kompletní aktuální údaje naleznete v sekci kontakty.
Facebook ABC Music YouTube ABC Music Skype ABC Music
ČESKY POLSKI ENGLISH DEUTSCH FRANÇAIS
Učíme děti správně číst,
psát a poznávat svět...

        :: oznámení a média

29.08.2022 | DEN DYSLEXIE - 13. ročník - 9. září 2022

DEN DYSLEXIE - 13. ročník - 9. září 2022

autor: Mária Navrátilová | kategorie: oznámení

Motto 13. ročníku Dne Dyslexie: Hledáte to správné spojeni? Najdete ho třeba na Dnu Dyslexie, Svět tvoříme my, ne svět nás..

DEN DYSLEXIE - 13. ročník - 9. září 2022


Den Dyslexie poukazuje jak na všechny DYS, ať už je to psaní (dysgrafie), čtení (dyslexie), počítaní (dyskalkulie), porucha řeči (dysfázie) nebo známé ADHD.

Na Dnu Dyslexie potkáte odborníky, lidi, kteří s dyslexií žijí a ukazují svoji cestu a možnosti, jak jde s tímto znevýhodněním žít.

Výtvarná umělkyně Alena Kupčíková, a zároveň zakladatelka Dne Dyslexie, říká: „Každý rok řešíme, zda Den Dyslexie je vůbec potřebný, zda už nebylo řečeno vše...jenže dětí s různými DYS přibývá a přibývá i dospělých lidí, kteří se naučili svůj handicap dokonale skrýt a nyní chtějí o tom mluvit. Na život s dyslexií navazuje mnoho problémů, jak se začlenit do běžného života. Dyslexie samozřejmě nemá vliv jen na psaní, čtení nebo počítání, ale i na běžný život pracovní i na partnerské vztahy, jak tito lidé fungují v práci, jaké zaměstnaní mohou dělat. A když slyší stejné příběhy na Dnu Dyslexie, tak zjistí, že se podobný příběh odehrává v jejich vlastním životě, a to je jeden z cílů Dne Dyslexie. My se snažíme na Dnu Dyslexie lidem ukázat cestu, povzbudit je a najit možná řešeni. Den Dyslexie je určen pro učitele, rodiče a samotné děti. Každý zde určitě najde odpověď na své otázky. Nemusíte se obávat, protože nikdo, nikdy a nikoho tady nezkouší. Den je rozdělen do dvou okruhů, kde v prvním jsou samotní odborníci s různými pohledy jak dyslexii uchopit, a druhý jsou workshopy plné tvoření se samotnými umělci, lidmi co mají vlastní zkušenosti s dyslexií.“Workshopy, které budou probíhat po celý den.
Odborníci a jejich workshopy s různými pohledy a přístupy. Jak na čtení? Co třeba zpěvem? Metodu, kterou vyvinula operetní diva Mária Navrátilová se svým projektem Sfumato® (Splývavé čtení®). Speciální pedagožka s vlastní praxí, Renáta Wolfová. Jedno velké téma jsou pro ni matematické dovednosti a jak na ně z pohledu školáka i dospělého. Je také spoluautorkou online aplikace Včelka. V "Poradně" na Dnu Dyslexie bude DYS-centrum reprezentovat Jana Pechancová - psycholožka, která má v DYS-centru Praha na starosti diagnostiku dětí, dospívajících i dospělých (i v anglickém jazyce). Libor Štěpán odborník na Irlen® syndrom (metoda o barvách), jak pomáhají při čtení a individuální poslechový trénink Benaudira, který pomáhá se správným rozlišením toho, co slyšet, jak to správně napsat. Jana Štěpánová, speciální pedagožka s vlastní praxí otevírá otázku Dyslexie, nezralost nebo vizuální stres?


Workshopy s lidmi, kteří mají vlastní zkušenost s dyslexií:
Oborník, sám dyslektik a jak k tomu přistupuje Ludmila Leinweberová, má workshop, kde si budete moci vyzkoušet přístroj k trénování pozornosti a práci se stresem z programu Active Brain. Zkušenost i se svojí dyspraxií má Stanislava Emmerlingová, speciální pedagožka poukazuje na emocionální příčiny vzniku poruch DYS z epigenetického pohledu (dědičnost a vlivy prostředí). Tancem na dyslexii nebo jak na vysokou školu, když jste dyslektik ? Simona Michl Egriová. Dagmar Rýdlová vytvořila mnoho pomůcek pro dyslektiky, tentokráte povede workshop na téma můj život s dyslexií a nadáním - názorně i prakticky. Výtvarnice a učitelka Markéta Miláčková má velké zkušenosti se světem čísel jako dyskalkulik. Na grafickém workshopu objevíte nový matematický prostor. Workshop jak objevit v bezvýznamné skvrně svůj svět Zuzana Schorno tlumočnice, překladatelka, zubní laborantka a zdravotní sestra, která utekla před svojí dyslexií až do Švýcarska a tam našla výtvarný směr. Veronika Sluková řezbářka sama tvoří pomůcky pro uchopení času a má i velké zkušenosti se svými dětmi a tzv. dom školáctvím. To vše uvidíte na jejím workshopu. Workshop tvůrčího psaní s dyslexií? Je to vůbec možné? Dyslektička spisovatelkou? Co je to za oxymóron?! Kateřina Kaclíková. Tvořit zde mohou jak dospělí tak ty nejmenší. Workshop 3D Abeceda očima dyslektiků, fotografický kroužek Jindřich Matěk, režisér Jaroslav Černý autor filmu DAR dyslexie, pohovoří o své zkušenosti. Alena Kupčíková bude všechny tímto Dnem provázet a optimisticky povzbuzovat, že Svět děláme my a ne svět nás.


Kde:
Vodárenská věž na Letné
Na Výšinách 1000/1, 170 00 Praha 7, vchod z ulice Korunovační.
www.vodarenskavezletna.cz

Program workshopu:
9. září 2021: 10:00 - 18:00 hod. - workshopy

Vstupné ZDARMA

Aktuální informace sledujte na: www.dys.cz

Za organizátory:
MgA. Alena Kupčíková Ph.D., info@dys.cz, tel: 604 145 011Copyright © 2024 ABC MUSIC / ABC SFUMATO s.r.o. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved. Disclaimer.                          
ABC Music and its logo are registered trademarks; other trademarks are used under licence.